Pos   No   Name      Team   Cat   Time
1   65   Gavin   Shuttleworth   Speg - Project 51   2nd   02:16:43
2   68   Bradley   Stokes   Pedal Power RT   2nd   38
3   30   David   Griffiths   Glasgow Whls   2nd   st
4   20   Arthur   Doyle   www.Dooleys-Cycles.co.uk   2nd   47
5   9   Greig   Brown   www.Dooleys-Cycles.co.uk   2nd   53
6   52   Alastair   McNicol   www.Dooleys-Cycles.co.uk   2nd   01:04
7   48   Richard   McDonald      2nd   03:10
8   29   Lewis   Grieve   Spokes Racing Team   2nd/Jun   03:13
9   23   Ryan   Fenwick   The Rigmar Racers   2nd   03:27
10   19   Rhys   Donnelly   Edinburgh RC   2nd/Jun   03:31
11   36   Rian   Hill   Classic Racing Team   2nd/Jun   03:41
12   63   Neil   Scott   Dundee Thistle RC   2nd   04:46
13   75   Finlay   Young   The Rigmar Racers   2nd   04:52
14   32   Andrew   Hale   Speg - Project 51   2nd   04:54
15   59   Veli-Matti   Raikkonen   Granite City RT   2nd   05:11
16   12   Angus   Claxton   Moray Firth Cycling Club   2nd/Jun   06:17
17   33   Walter   Hamilton   Edinburgh RC   2nd   st
18   60   David   Reed   Deeside Thistle CC   3rd   06:19
19   77   David   Lowe   Dave Hinde RT   2nd   st
20   35   Dean   Hendry   Edinburgh University CC   4th   06:50
21   15   Alan   Dean   Edinburgh RC   3rd   07:04
22   5   Stuart   Balfour   Spokes Racing Team   1st/Jun   st
23   45   Geoffrey   Martin   Huddersfield Star Whlrs   3rd   07:30
24   73   Francis   Webb   Edinburgh RC   3rd/Jun   08:46
25   28   Keith   Greenwood   West Lothian Clarion CC   4th   08:51
26   53   Alistair   Merry   Discovery Junior Cycling Club   3rd/Jun   09:04
27   49   Richard   McGhee   Glasgow Nightingale CC   3rd   st
28   69   Jordan   Stronach   Ythan CC   3rd/Jun   09:06
29   13   Daniel   Curran   Spokes Racing Team   3rd   09:13
30   7   Jane   Barr   Velocity 44 Stirling   2nd/L   09:39
31   56   Andrew   Nicell   Velo Club Edinburgh   3rd   09:48
32   1   Robert   Anderson   Fife Cycling 2000   4th   09:53
33   16   Sean   Delaney   Deeside Thistle CC   3rd   09:56
34   14   Jonathan   Davey   Edinburgh RC   3rd   11:23
35   38   James   Kilpatrick   Stirling Bike Club   4th   11:31
36   70   Iain   Walker   Royal Navy & Royal Marines CA   4th   11:58
37   67   Adam   Stevens   Ayr Roads Cycling Club   4th   12:03
38   21   Julie   Erskine   Velosport - Pasta Montegrappa   1st/L   st
39   55   Jamie   Nellany   Velo Club Edinburgh   4th   st
40   17   Graeme   Docherty-Walthew   Stirling Bike Club      12:37
41   46   Alan   Maxwell   Pedal Power RT   3rd   16:13
42   40   Ross   Laidlaw   Gala Cycling Club   4th   16:15
43   27   Calum   Gray   Peebles CC   3rd   st
44   47   Niall   McAlinden   Glasgow Whls   4th   17:57
45   64   Neil   Shepherd   Gala Cycling Club   4th   19:02
46   25   Ben   Forsyth   Spokes Racing Team   2nd/Jun   25.00
47   66   Euan   Smith   Edinburgh RC   4th/Jun   35.02

Designed by the Club